Depresja a rozwód


Część serwisu w której obecnie przebywasz nie ma na celu dawanie tzw. dobrych rad jak radzić sobie z depresją, do pojawienia się której przyczynił się rozwód. W takiej sytuacji najczęściej mówimy o depresji sytuacyjnej, która ma podobne objawy do depresji klinicznej. Może ona trwać od kilku miesięcy, nawet do kilku lat.

Rozwód jest drugim najbardziej stresującym wydarzeniem życiowym, który wyprzedza tylko śmierć współmałżonka. Wiemy o tym, że zawsze wiąże się z jakąś stratą i  utratą życiowej równowagi.

 

 

Pojawiająca się po rozwodzie depresja jest dość powszechnym stanem zdrowia psychicznego, który wpływa na każdy aspekt twojego życia. Opublikowane niedawno  badanie sugeruje, że osobom rozwiedzionym o ponad 20 procent zwiększają się problemy przewlekłymi  chorobami, takich jak choroby serca, cukrzyca czy rak. Dlatego niezwykle istotne jest jak najszybsze złagodzenie i pokonanie przyczyn depresji.

Wiemy, że depresja bezpośrednio związana jest z negatywnymi emocjami. Za centrum zarządzania pamięcią i emocjami w naszym mózgu odpowiada układ limbiczny. Niemal natychmiast po włączeniu dyfuzora, który rozproszy w powietrzu olejki, zmysłem węchu docierają one do układu limbicznego i zaczynają dla nas pracować. Świat nauki dowiódł tego działania i ta kwestia nie jest już przedmiotem sporów naukowych.

Jeśli użyjesz odpowiednich olejków (zobacz: Olejki Klasy Terapeutycznej), które swoim zapachem nie tylko sprawią Ci sporą przyjemność, ale zaczną pracować dla poprawy Twojego ciała, ułatwią odepchnięcie uporczywych i negatywnych myśli, pomogą uspokoić Twoje ciało i umysł, to jakoś Twojego życia ulegnie poprawie. To najbardziej powszechne z zastosowań olejków eterycznych.

Kiedy wracasz do domu po całym dniu pracy – włącz dyfuzor. Kiedy potrzebujesz relaksu włącz spokojną muzykę i wdychaj ulubione olejki.  Kiedy potrzebujesz szybszej reakcji organizmu, zrób sobie kąpiel z użyciem olejków eterycznych. Przygotowanie kąpieli aromatycznej opisane jest Tutaj >>

 

 

Depresja zwiększa również ryzyko bezsenności, a dzień po nieprzespanej nocy zapewne nie będzie należał do Twoich najlepszych. Jeśli masz kłopoty z zasypianiem przenieś dyfuzor do sypialni, napełnij go wodą, dodaj 5-6 kropli olejku lub mieszanki olejków i uruchom go na 30 minut przed planowanym snem. Ustaw go na  2-godzinny tryb pracy. Kiedy po kilku minutach wrócisz do sypialni poczujesz naprawdę piękny zapach i sporą przyjemność przebywania w tak pachnącym pomieszczeniu. Cząsteczki olejków wraz z wdychanym powietrzem będą wnikać do Twojego mózgu. Nie wyłączaj dyfuzora, on sam się wyłączy. Oczywiście mówię tu o dyfuzorze z programatorem czasu pracy.

Jest sporo olejków,  które w tym trudnym okresie mogą okazać się dla Ciebie prawdziwym wybawieniem. Ponieważ olejki eteryczne błyskawicznie docierają do układu limbicznego niemal natychmiast po włączeniu dyfuzora olejki będą działać.

Tutaj ważna uwaga. Nie stosuj tanich olejków eterycznych jeśli oczekujesz efektów terapeutycznych. Kupuj tylko olejki z gwarantującym jakość olejku certyfikatem terapeutycznym.